PIŁKA SIATKOWA
TENIS STOŁOWY

PIŁKA NOŻNA
BOKS
A A A

"Nowa" Sparta w nowym sezonie

Po zesłorocznym spadku wydawało się, że kwestia powrotu na IV-ligowe boiska jest kwestią sezonu. Jednak personalnie skład Sparty zmienił się o niemal 180 stopni. Z drużyną pożeganli się zawodnicy stanowiący kręgosłup drużyny - Mateusz Hajman i Piotr Wrzeszcz (szukają klubu) ale ich odejście było jasne, gdyż zawodnicy stawiają sobie wyższe cele niż gra w "okregówce". Do III-ligowego Koralu Dęnica odeszli z kolei Patryk Lach i Krzysztof Wojciechowski i będą próbowali podnosić swoje umiejętności przy innym złotowianinie grającym w Koralu - Marku Biandze. Obaj zawodnicy nierzadko byli tylko rezerwowymi w poprzednim sezonie. Wcześniej do Nielby Wągrowiec odszedł filar środka pola Marcin Ankudowicz. Do Pogoni Łobżenica odszedł natomiast Tomasz Miedziński i już w środę będzie ze swoją nową drużyną podejmował Spartę. Do korzeni powrócił Wojciech Gray zasilając swój macierzysty klub - Jedność Zakrzewo. Niejasna jest także przyszłość Karola Szwedy, który myśli o zajęciu się na poważnie trenowaniem młodzieży. Z zespołem  pożegnał się także Tomasz Zabrocki.

Swoich sił w Sparcie spróbują natomiast Adrian Czyżyk (poprzednio Pogoń Łobżenica i Krajna Sławianowo), który w Łobżenicy pozostawił po sobie średnie wrażenie. Treningi wznowił także Rafał Laska po powrocie z Niemiec. Do zespołu dołączył także Bartłomiej Górecki, który ostatnio występował w Krajnie Sławianowo ale jego gra jest dużą zagadką. Z GKS-u Bełchatów (drużyna juniorów) powrócił Radosław Jaszczyk, który jest wychowankiem naszego klubu. Szeregi Sparty zasilili także z drużyny juniorów Tomasz Kondas oraz Michał Olszewski. Wszyscy ci zawodnicy (oprócz Czyżyka i Laski) to niespełna 20-latkowie i tak naprawdę cała przyszłość przed nimi.

Dramatyczna sytuacja dotyczy pozycji bramkarza. Z gry w Sparcie zrezygnował Piotr Hernik, a jego pozyskaniem jest zainteresowana Jedność Zakrzewo. Jakub Adamski z kolei wyjechał do pracy do Holandii i zapewne tylko "okazyjnie" rozegra mecz. Do zespołu dołączył co prawda młody 21-letni Seweryn Nowak (poprzednio Tarnovia Tarnówka) ale jego umiejętności pozostają wielką tajemnicą, gdyż w A-klasowej Tarnovii był tylko rezerwowym.

 

Jaki będzie efekt "nowej" Sparty przekonamy się niebawem.

 

PRZYBYLI:

Adrian Czyżyk (Pogoń Łobżenica)

Rafał Laska (wznowił treningi)

Bartłomiej Górecki (Krajna Sławianowo)

Radosław Jaszczyk (GKS Bełchatów - drużyna juniorów)

Tomasz Kondas (juniorzy)

Michał Olszewski (juniorzy)

Seweryn Nowak (Tarnovia Tarnówka)

 

ODESZLI:

Marcin Ankudowicz (Nielba Wągrowiec)

Krzysztof Wojciechowski (Koral Dębnica)

Patryk Lach (Koral Dębnica)

Tomasz Miedziński (Pogoń Łobżenica)

Wojciech Gray (Jedność Zakrzewo)

Mateusz Hajman (szuka klubu)

Piotr Wrzeszcz (szuka klubu)

Autor:sparta

Komentarze