PIŁKA SIATKOWA
TENIS STOŁOWY

A A A

4 spartan startowało na turnieju w Słupsku

W dwudniowym turnieju starowało trzech zawodników i jedna zawodniczka Sparty Złotów. W walkach pierwszego dnia niestety swoje walki przegrali Robert Król +80 kg 0-3 i Michał Bełka 81 kg. Oboje naszych zawodników trafiło na starszych od siebie i bardziej doświadczonych zawodników z Kontry Elbląg i Bombardiera Gdynia. Z kolei junior Michał Kowalczyk w swojej pierwszej walce nie dał żadnych szans Maciejowi Kolbusz z Bombardiera Gdynia wygrywając jednogłośnie na punkty.

 

W walkach finałowych nasza wychowanka Weronika Gwit zremisowała z Elizą Poniedziałek z Obry Zbąszyń. Michał Kowalczyk spotkał się z medalistą Mistrzostw Niemiec Wladyslawem Baryshnik, ale rywal był imnimalnie lepszy. Kolejny nasz zawodnik niespełna osiemnastoletni Piotr Olczak spotkał się z Tomaszem Mazurem z Czarnych Słupsk wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów dla którego była to walka kończąca karierę bokserską. Nasz zawodnik również musiał przełknąć gorycz porażki. Trener Tetzlaff wierzy jednak, że doświadczenie zdobyte w tej walce zaowocuje w przyszłości.  

 

Cały Turniej odbywał się na powietrzu, nie zabrakło wielu honorowych gości jak Władysław Rudkowski i Czesław Ptak medalistó olimpijskich i trenerów Kadry Narodowej. Podczas przerw między walkami odbywały się pokazy Judo oraz odbywały się licytacje różnych pamiątek 
bokserskich i nie tylko.

 

Kolejny start naszych zawodników w Koszalinie i Poznaniu. Podziękowanie dla Anny i Mariusza Fiedurek za użyczenie samochodu do Słupska.                      

Autor:sparta

  

Komentarze