PIŁKA SIATKOWA
TENIS STOŁOWY

A A A

Bokserska młodzież Sparty coraz mocniejsza

Do Finału Pucharu Polski Kadetów w Lesznie zgłosiło się 102 zawodników z 51 klubów bokserskich z całej Polski. Nasz klub reprezentowało 7 zawodników, a dwóch z nich zdobyło swój pierwszy tytuł mistrzowski.
W kat. 57kg Piotr Piejek w walce eliminacyjnej pokonał na punkty 3-0 Macieja Marcinkowskiego z klubu Ring Buśko Zdrój. W półfinałowej walce Piotr wygrał z Adrianem Jachimowiczem z Osir-u Suwałki również w stosunku 3-0. W finale na naszego pięściarza czekał Bartosz Grzeszczak z KB Legia Warszawa ale i on nie potrafił pokonać naszego zawodnika i Piotr został pierwszym złotym medalistą Finału Pucharu Polski.

Kolejnym naszym złotym medalistą został Jonatan Gust na co dzień uczeń ZSZ nr 1 w Złotowie. W walce półfinałowej pokonał na punkty 3-0 Macieja Żurakowskiego z KB Legia Warszawa, a walce finałowej nie pozostawił żadnych złudzeń zawodnikowi Olimpu Szczecin Konradowi Ziółkowskiemu, który w walce półfinałowej pokonał naszego innego zawodnika Michała Bełkę.

Również spory sukces odniósł Robert Król kat. +80kg, który w walce eliminacyjnej wygrał 3-0 z Oskarem Mróz z klubu KB Garda Chojna. Niestety w półfinale przegrał z Karolem Szykulskim z Polonii Leszno i zobodbył ostatecznie brązowy medal.

Brązowe krążki przypadły jeszcze Pawłowi Szłapa kat. 46kg i Dawidowi Kozłowskiemu kat. 50kg.

W turnieju bez medalu pozostał tylko Michał Kowalczyk. Pochodzący z Krajenki zawodnik przegrał 0-3 w walce eliminacyjnej z Łukaszem Wójcikiem z KSW Tygrys Elbląg.

Ostatecznie to jedak Sparta okazała się najlepszym klubem w całym turnieju, a najlepszym trenerem wybrany został Tomasz Tetzlaff.