PIŁKA SIATKOWA
TENIS STOŁOWY

A A A

Boksowali pięściarze

W Dzień Niepodległości nasi pięściarze wybrali się na turniej międzynarodowy, gdzie zaprezentowała się żeńska i męska część naszej sekcji.

W walce towarzyskiej spotkały się Angelika Biała z tegoroczną Mistrzynią Polski kadetek w kat. 66 kg Natalią Barbusińską ze Spartakusa Szczecin. Walka ta zakończyła się remisem i sporym sukcesem naszej pięściarki.
Następnie w ringu pojawiły się dwie nasze reprezentantki Magdalena Bober i Weronika Gwit. Zawodniczki po raz pierwszy stoczyły oficjalną walkę punktowaną w której lepsza okazała się Magda.

Najlepsze dopiero było przed kibicami, gdy w ringu pojawił się Piotr Piejek z piątym zawodnikiem Mistrzostw Świata  Juniorów z 2014 roku Volodomirem Fedorakiem z Ukrainy. W opinii naszego trenera była to najładniejsza walka dnia za co zwycięzca otrzymał duży puchar. Piotrek boksował bardzo dobrze taktycznie ale niestety nie wystarczyło to na zawodnika z Ukrainy, który zwyciężył 2-1.

Jako ostatni w ringu zaprezentował się Michał Bełka, który uległ Konradowi Ziółkowskiemu z Olimpu Szczecin 1-2. Nie mniej jednak Michał zaprezentował się bardzo dobrze na tle bardziej doświadczonego zawodnika, a wynik mógł być również korzystny dla naszego zawodnika.

Nasz ostatni Vice-Mistrz Polski Juniorów Piotr Piejek został powołany na mecz bokserski 09.11.2014 r. pomiędzy Śląskiem, a Kaszubami. Przypomnijmy, że Piotrek zmienił kategorię wagową z 60 na 64 kg i w swojej drugiej walce w tej kategorii wygrał jednogłośnie na punkty z Szymonem Kajdą z Jawor Team Jaworzno. Ostatecznie Kaszuby wygrały12-6. Gościem honorowym gali był Krzysztof Głowacki, posiadacz pasa WBO Inter-Continental z Wałcza, zawodowy pięściarz z którym nasi pięściarze zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Kolejny start naszych Juniorów na Finale Pucharu Polski w Nowym Dworze Mazowieckim 20-23.11.2014 oraz 22.11 w Zbąszyniu powalczą kadetki i młodzicy.

Podziękowanie dla Firmy CROTEX z Blękwitu za pomoc w wyjazdach na turnieje.

Autor:sparta