PIŁKA SIATKOWA
TENIS STOŁOWY

A A A

Finał Pucharu Skorpiona w Szczecinie

Do Finału 3 edycji Pucharu Skorpiona zgłosiło się około 100 zawodników szermierki na pięści z całej Polski, Niemiec, Danii oraz Czech. Spartanie podczas losowania trafili we wszystkich walkach na zawodników gospodarzy ze Szczecina.

I tak po bardzo ładnej walce Paweł Piejek kat. kadet 54kg wygrał po kontrowersyjnym wyniku 9-8 z Adamem Brasel ze Skorpiona Szczecin. Kolejnym naszym reprezentantem był Piotr Piejek, który wystartował w kat. 60kg i wygrał już w I rundzie Patrykiem Plewskim z  Olimpu Szczcin przez poddanie przez sekundanta. Jonatan Gust kat. kadet 70kg pokonał 12-5 Kamila Kaczkę ze Skorpiona Szczecin. Robert Król kat. kadet +80kg pokonał 15-4 Sebastiana Szymańskiego ze Skorpiona Szczecin. W przedostatniej walce dnia nr 39 w ringu zaprezentował się jedyny junior Sparty Piotr Olczak kat. 69kg i pokonał również bardzo wysoko na punkty 17-6 Kacpra Sikorskiego z Olimpu Szczecin. Trener Tetzlaff żałuje, że nie wystartowaliśmy w jednym Turnieju, gdyż w marcu odbywały się obowiązkowe Testy Międzynarodowe Sprawności Fizycznej w Poznaniu i to właśnie spowodowało, że żaden z naszych zawodników nie zdobył okazałego pucharu, ponieważ w każdej kategorii wiekowej ci zawodnicy co zdobyli najwięcej punktów otrzymali puchary.

W sumie drużynowo Sparty uplasowała się na 4-tym bardzo wysokim miejscu, gdzie w stosunku do zeszłego roku nasz klub podskoczył bardzo wysoko i miejmy nadzieję, że z roku na rok będzie coraz lepiej co czas pokaże.

Wszystkie walki tego dnia można było oglądać na żywo przez internet bokser.org.

Podziękowania również należą się dla Franciszka Miedzińskiego i Andrzeja Barczaka za udostępnienie samochodu wraz z kierowcą na wyjazd do Szczecina.

Najbliższy start Kadetów na Turnieju Bokserskim w Łodzi o Srebrną Łódkę jest to również Turniej Międzynarodowy, gdzie nasi zawodnicy zdobędą kolejne szlify i doświadczenie bokserskie.