PIŁKA SIATKOWA
TENIS STOŁOWY

A A A

Historyczne medale pięściarek

Od 5 do 8 marca w Grudziądzu odbywały się XIV Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorek w Boksie z udziałem naszych 5 zawodniczek.

 

Jako pierwsza do ringu weszła Karolina Radosz w kat. 51 kg. W pierwszej walce pokonała jednogłośnie kadrowiczkę Dominikę Huczek z MOSM Tychy. W następnej walce o strefę medalową Karolina walczyła z kolejną kadrowiczką Dianą Wytrzyszczewską z Cristalu Zamość. Tu również nasza reprezentantka jednogłośnie pokonała swoją bardziej doświadczoną koleżankę. Niestety do walki o finał Mistrzostw Polski Karolina nie została dopuszczona przez lekarza zawodów z powodu bólu pleców. Mimo to zdobyła pierwszy historyczny medal dla Sparty w tej kategorii wiekowej.

 

Kolejną naszą zawodniczką była Angelika Biała (kat. 60 kg), która w walce eliminacyjnej spotkała się z Aleksandrą Pilc z Gwardii Wrocław dominując nad rywalką przez wszystkie cztery rundy. W walce o strefę medalową Angelika nie podołała kadrowiczce Magdalenie Kozłowskiej z Hetmana Białystok, ale wrażenie jakie pozostawiła po sobie i doświadczenie, które zdobyła na pewno zaowocuje na kolejnych turniejach.

 

Największego pecha podczas losowania miała Aleksandra Gorzkiewicz, która już w pierwszej walce spotkała się z dwukrotną Mistrzynią Polski Klaudią Sołtys z Jastrzębia-Zdroju. Niestety nasza zawodniczka musiała przełknąć gorycz porażki i zakończyć udział w Mistrzostwach w fazie eliminacyjnej.

 

Pecha miała również nasza kolejna zawodniczka Agnieszka Gos, którą lekarz zawodów zastopował w trzeciej rundzie z powodu kontuzji nosa.

 

Nasza najbardziej doświadczona bokserka Weronika Gwit najpierw w walce eliminacyjnej pokonała Natalię Karaszewską z Pomorzanina Toruń, a następnie w walce o strefę medalową  Igę Sieminską z Olimpu Szczecin. W finale Mistrzostw Polski Weronika spotkała się z Agatą Kaczmarską z Radomiaka Radom. W opinii trenera Tetzlaffa spartanka była troszkę słabsza ale jak sama powiedziała -"Były dwa medale brązowe, teraz srebro, a za rok złoto".

 

W całych Mistrzostwach Polski wystartowało łącznie 100 zawodniczek w dziesięciu kategoriach wagowych.

 

Miejmy nadzieję, że wyniki osiągnięte przez nasze dziewczyny nie będą ostatnimi w tej kategorii wiekowej i już nie długo będziemy cieszyć z kolejnych sukcesów.

 

Podziękowanie dla Anny i Mariusza Fiedurek, którzy cały czas wspierają sekcję bokserską

Autor:sparta

 

Komentarze