PIŁKA SIATKOWA
TENIS STOŁOWY

A A A

I Turniej Kwalifikacyjny do Finału OOM Kobiet w Boksie

Nasze miasto reprezentowało bardzo młode pokolenie pięściarek z rocznika 1997 oraz 1998. Po konferencji technicznej okazało się, że wszystkie nasze zawodniczki trafiły na starsze od siebie rywalki które mają już doświadczenie ringowe z ubiegłego roku.

W pierwszej walce w kategorii 57 kg nasza zawodniczka Angelika Biała uległa Klaudii Sołtys z BKS Jastrzębie Zdrój, która ostatecznie wygrała turniej.

Kolejna spartanka Adrianna Foch również  musiała uznać wyższość swojej rywalki, którą była Blanka Zabrzuch. 

Do walk półfinałowych dotarły nasze dwie zawodniczki Agnieszka Gos i Weronika Gwit i w obu tych walkach wynik mógł być równie korzystny w drugą stronę. 

Walkę towarzyską stoczyła nasza kolejna młoda zawodniczka pochodząca z Węgierc Magdalena Bober.

W sumie do turnieju zgłosiło się 81 zawodniczek z 44 klubów bokserskich z całej Polski. Zawodniczki Sparty Złotów zdobyły spore doświadczenie które powinno zaowocować w przyszłości. 

Kolejny start Spartanek w Gliwicach w dniach 27-30.06.2013 i będzie to zarazem II Turniej Kwalifikacyjny do Finału OOM Kobiet w Boksie.

A już w następnym tygodniu od 18 do 21 czerwca Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, gdzie do najlepszej ósemki w kraju 19-23 lata zakwalifikowało się dwóch naszych zawodników Paweł Miszczak 56 kg i Przemysław Pikulik 81 kg.

Po proteście z zeszłego miesiąca Kadetów gdzie W Poznaniu skrzywdzono naszego zawodnika Piotra Piejek kat. 57 kg trener Młodzieżowej Kadry zapewnił, że Piotrek będzie dopuszczony do Finału.

Szykują się pracowite wakacje dla naszych zawodników i zawodniczek.

W najbliższą niedziele 23.06.2013 zapraszamy państwa na Półwysep Rybacki ,,Świętojanki-Złotowianki" w Złotowie na godz. 17.00, gdzie odbędzie się pokaz boksu kilku grup wiekowych. 

Autor:sparta

 

Komentarze