PIŁKA NOŻNA
BOKS
A A A

Kolejne 3 punkty spartan

Poczatek spotkania to duży chaos po obu stronach i niewiele składnych akcji. Pierwszą groźną akcję spartanie przeprowadzili w 18 minucie ale strzał głową Sylwestra Kraczkowskiego wylądował na słupku wieleńskiej bramki. W 31 minucie było 1-0 dla SParty. Rzut wolny z ok 20 metrów wykonywął Mateusz Chudziński i pięknym strzałem niemal w samo okienko nie dał szans bramkarzowi Fortuny. Do przerwy już niewiele się działo pod jedną i drugą bramką.

Druga część spotkania rozpoczęła się idealnie dla naszego zespołu. Daleki rzut z autu wykonywał Radosław Jaszczyk, a gapiostwo obrońców Fortuny wykorzystał Tomasz Malczewski i głową podwyższył na 2-0. Kilka minut później było już 3-0 dla złotowian za sprawą Sylwestra Kraczkowskiego, który strząłem głową wykorzystał centrę z rzutu rożnego. W 77 minucie spotkania goście groźnie skontratakowali jednak Piotr Hernik był na miejscu. 3 minuty później wielenianie wykonywali rzut wolny z 17 metrów, a skutecznym egzekutorem okazał się Michał Kostiuszko pokonując strzałem w środek bramki Hernika, który zawinił przy utracie tego gola. W 84 minucie kolejny dobry rzut wolny wykonyał Chudziński jednak tym razem jego strzał trafił w poprzeczkę.

Sparta Złotów - Fortuna Wieleń 3-1 (1-0)

Bramki: 1-0 M. Chudziński (31'); 2-0 T. Malczewski (51'); 3-0 S. Kraczkowski (59'); 3-1 M. Kotiuszko (80')

Skład Sparty: P. Hernik - W. Fertikowski (46' K. Biźnia), A. Czyżyk, G. Kasak, T. Blicharz - K. Jurek (73' B. Górecki), M. Olszewski, R. Jaszczyk, T. Malczewski (58' W. Walczyński) - S. Kraczkowski, M. Chudziński

Skład Fortuny: K. Zieliński - A. Śliz, Michał. Kotiuszko, G. Świerblewski, B. Droszcz, P. Żyliński, Maciej Kotiuszko, D. Mazur, J. Mazur, J. Mumot, B. Heyer

Żółte kartki: T. Blicharz, P. Hernik - Sparta

Autor:sparta