PIŁKA SIATKOWA
TENIS STOŁOWY

A A A

Mamy brązowy medal Mistrzostw Polski!

W minionych dniach dwaj nasi zawodnicy brali udział w Mistrzostwach Polski Seniorów w Zawierciu, które były dla nich największym jak dotąd osiągnięciem. Awans do imprezy tej rangi nasi pięściarze zapewnili sobie po dobrych występach w Grand Prix.

W kategorii 75 kg w walce ćwierćfinałowej odpadł nasz pierwszy reprezentant - Marcin Piejek, który uległ Pawłowi Michalikowi z Legii Warszawa przez kontuzję. Jak powiedział nam trener Tetzlaff -"Marcin od początku kontrolował walkę, jednak w drugiej rundzie lekarz mistrzostw przerwał pojedynek."

Drugi nasz reprezentant Przemysław Pikulik walczący w kat. 81 kg w półfinale uległ bardziej doświadczonemu zawodnikowi PKB Lechmy Poznań Michałowi Gerleckiemu, ale mimo wszystko porażka dała naszemu pięściarzowi brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów. Jest to pierwszy medal dla zawodnika Sparty od czasu reaktywacji sekcji bokserskiej w listopadzie 2005 r., a dla Przemka największy sukces w karierze.

W czerwcu tego roku odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i wszyscy nasi zawodnicy mieszczą się w tym przedziale wiekowym.

Młodsza grupa wiekowa Sparty Złotów startowała w Szczecinie w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o Puchar Ziem Nadbałtyckich, gdzie startowały kluby z Niemiec oraz Cypru. Spartę reprezentowali adepci, młodzicy, kadeci, juniorzy oraz najmłodsza zawodniczka Sparty Magdalena Bober na codzień ucząca się w Zespole Szkół w Tarnówce. W swoim pojedynku w kat. 75 kg nie dała żadnych szans starszej od siebie zawodniczce z Viktorii Sianów Ewelinie Kołodziejczyk i wygrała wysoko na punkty. Pozostali nasi zawodnicy zaprezentowali się całkiem nieźle ale jak zauważa trener Tetzlaff -"Nie zawsze walka odzwierciedla wynik, ale to doświadczenie w ringu zaowocuje na pewno w kolejnych startach.

Kolejny występ zawodników Sparty to Mistrzostwa Polski Juniorów w Grudziądzu 10-14.04.2013 r. Trzymajmy kciuki za naszych zawodników.

Autor:sparta

Komentarze