PIŁKA SIATKOWA
TENIS STOŁOWY

A A A

Ostatnie starty pięściarzy w tym roku

W sobotę 12 grudnia na słowackiej ziemi doszło do meczu bokserskiego pomiędzy drużynami z Polski "Boxing Gruchała Team" Chojnice i Słowacji "Triebel Boxing Club" Namestovo.

 

- Jechaliśmy na zaproszenie właściciela i trenera klubu ze Słowacji Petera Triebela. Potrzebujemy międzynarodowego doświadczenia i dlatego w tym roku boksowaliśmy już w Bawarii, a teraz na Słowacji. Jeżeli chodzi o trenera słowackiego, to uważam, że wiele mamy podobieństw w prowadzeniu klubu - powiedział trener Marcin Gruchała.

 

W ringu odbyło się w sumie osiem pojedynków bokserskich w różnych grupach wiekowych oraz trzy w formule MMA. Pomiędzy walkami kibice obejrzeli także pokazy karate i pojedynek na rękę pomiędzy 14-krotnym mistrzem świata w różnych kategoriach wagowych (obecnie do 88 kg) Janem Germanusem, a czterokrotnym mistrzem świata w wadze do 95 kg - Lubomirem Jagnesakiem.

 

Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się walki bokserskie. Swoje pojedynki w polskiej ekipie pewnie wygrała Paulina Gruchała, a po stronie słowackiej Marian Dzupka. Pozostałe konfrontacje były bardziej wyrównane. W ostatnim pojedynku, po pierwszej wyrównanej rundzie pomiędzy Marcinem Piejkiem (gościnnie w druzynie z Chojnic), a Janem Dzanajem, arbiter słowacki w drugiej odsłonie musiał wyliczyć naszego zawodnika po ciosie poniżej pasa. Słowakow otrzymał za to ostrzeżenie, ale cios był na tyle mocny, że osiem sekund nie wystarczyło do regeneracji Marcina i trenerzy musieli poddać Polaka.

W ringu zobaczyliśmy także drugiego z braci, który pokonał Lukasa Halkę 2-1.

 

- Pomimo porażki, drużyna pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie. W tym wypadku wynik walk miał drugorzędne znaczenie, przyjechaliśmy po międzynarodowe doświadczenie. To był ostatni występ w ringu w tym roku. Teraz czas odpoczynku, regeneracji i leczenia kontuzji - powiedział trener Marcin Gruchała.

 

Wyniki walk "Boxing Gruchała Team" Chojnice - Polska vs. "Triebel Boxing Club" Namestovo - Słowacja (7-9)

Młodzik:

48kg Kewin Gruchala vs. Alex Triebe (remis)

 

Kadetki:

54kg Ewa Gibka vs. Jessica Triebelova (1-2)

 

Kadet:

54kg Piotr Szczukowski  vs. Jan Fajcak (1-2)

66kg Piotr Piejek vs. Lukas Halka (2-1)

75kg Patryk Wardyn vs. Marián Dzupka (0-3)

 

Juniorki:

54kg Paulina Gruchała vs. Bianka Panikova (3-0)

64kg Larysa Sabiniarz vs. Sona Valachova (3-0)

 

Senior

75kg Marcin Piejek vs. Jan Dzanaj (-TKO2)

 

 

 

Ciekawe walki mogli obejrzeć kibice zgromadzeni w hali sportowej MKS Start Grudziądz podczas rozgrywanego meczu towarzyskiego pomiędzy drużynami Kujawsko-Pomorskiego OZB, a Wielkopolskiego OZB (w barwach którego wystąpili Weronika Gwit oraz Wojciech Szczepanik). Mecz zakończył się nieznacznym zwycięstwem gospodarzy (12-11). W opinii trenerów drużyn Sławomira Nowickiego oraz Krzysztofa Łajdyka, takie spotkania są bardzo potrzebne tym bardziej, że planowane jest powołanie przez PZB młodzieżowej ligi. W drużynie gości należy wyróżnić Pawła Piotrowskiego i mimo porażek Karola Łapawa oraz Krystiana Romla, natomiast wśród gospodarzy należy Jakuba Słomińskiego, Dawida Maciejewskiego oraz Arkadiusza Spożdziała, najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary. Dodać należy, że zawody odbyły się dzięki Fundacji 'Walcz i Zwyciężaj'.

 

Źródło: bokser.org

Autor:sparta

Komentarze