PIŁKA SIATKOWA
TENIS STOŁOWY

A A A

Ostatnie szlify przed Olimpiadą

7 czerwca w Szczecinie odbył się Międzynarodowy Turniej o Puchar Ziem Nadbałtyckich, gdzie z bardzo dobrej strony pokazali się nasi juniorzy. Piotr Piejek po raz kolejny pokazał swoją dominację w kraju wygrywając jednogłośnie na punkty 3-0 z Krystianem Romel z Sokoła Piła. Patryk Nowak stoczył bardzo zacięty pojedynek z Rickiem Kumm (Frankfurt Oder), natomiast Piotr Olczak wygrał walkę z zawodnikiem ze Szczecina. Nasze kadetki Weronika Gwit i Magdalena Bober stoczyły tzw. walki rotacyjne z Patrycją Kiwak ze Skorpiona Szczecin, a Karolina Radosz z Martą Andriejew z Sokoła Piła.  
Z kolei w dniach 14-15 czerwca nasza sekcja startowała w trzech turniejach bokserskich w Gnieźnie, Bydgoszczy i Łodzi.

Michał Bełka wygrał w Gnieźnie z zawodnikiem z Wałcza, a nastepnego dnia pokonał już w Bydgoszczy kolejnego przeciwnika. W jego ślady poszedł także kolega Piotr Olczak odprawiając z kitkiem swojego rywala.

Nasz kolejny kadet Adrian Szwedziak startował w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łodzi w kategorii ciężkiej +80 kg. W walce półfinałowej nie dał żadnych szans zawodnikowi z Łodzi ale niestety w walce o awans na Olimpiadę przegrał z bardziej doświadczonym zawodnikiem z Gniezna. Jak podkreśla trener Tetzlaff -"Jest to i tak ogromny sukces Adriana ucznia Publicznego Gimnazjum w Świętej i mieszkańca Buntowa".

Dla przypomnienia Piotr Piejek od 16 do 21 czerwca przebywa na zgrupowaniu Kadry narodowej juniorów w Kętrzynie, gdzie dzisiaj zaboksuje o godz. 16:00 jako reprezentant kraju w meczu międzypaństwowym z Łotwą.

Podziękowania dla Ośrodka Rehabilitacji i Hipoterapii w Stawnicy za użyczenie samochodu do Łodzi oraz dla Piekarni i Cukierni Chrupek w Złotowie za wspieranie sekcji bokserskiej.

Opiekunami w Gnieźnie i Bydgoszczy byli Bartłomiej Bełka i Jarosław Piotrowski.

Niebawem (5.07.2014) podczas Euro-Eco Meetingu na hali ZCAS przy Al. Mickiewicza 18 odbędzie się mecz bokserski pomiędzy Box-Club Frankfurt Oder, Spartą Złotów na który już teraz bardzo serdecznie zapraszamy. Dodajmy, że nasze kadetki od 7 do 13 lipca przebywać będą na konsultacji szkoleniowej w Złotowie, gdzie będą szlifować formę przed OOM w Świdnicy na którą jedziemy 16 lipca. Trzymajmy więc kciuki za nasze zawodniczki.

Autor:sparta

Komentarze