PIŁKA SIATKOWA
TENIS STOŁOWY

PIŁKA NOŻNA
BOKS
A A A

Oświadczenie nowego Zarządu Klubu

Niewyłonienie nowego Zarządu Sparty Złotów oznaczałoby przejęcie Klubu przez kuratora, w konsekwencji czego nastąpiłoby realne zagrożenie całkowitą likwidacją i to w terminie do sześciu miesięcy. Czy nie byłoby to zatem „oddanie meczu walkowerem”? 

Mając to na uwadze podjęliśmy, jak niestety wiele osób nas przestrzega, bardzo trudne wyzwanie. Nie uważamy się za cudotwórców, cudów też nie obiecujemy, jednak jak na sportowców przystało, chcemy walczyć. Bo sama tradycja do czegoś zobowiązuje, a miasto wielkości i rangi Złotowa musi mieć liczący się klub sportowy! Naszym głównym zadaniem będzie zatem spokojne przeprowadzenie Sparty przez ten trudny okres, dokończenie rundy i poprawa atmosfery wokół Klubu. 

Niestety, w chwili obecnej nie możemy obiecać, że obędzie się bez cięć. Jeśli wymagać będzie tego sytuacja, nasze decyzje mogą być radykalne. Ale uważamy, że to będzie i tak lepsze niż całkowita likwidacja. Nie obiecujemy spektakularnych sukcesów, ale wyłącznie dlatego, że – powiedzmy sobie to jasno – wobec pomniejszonej kwoty dotacji obecnie celem będzie walka o przetrwanie. Środki finansowe będące w dyspozycji Sparty w stosunku do lat poprzednich są niższe; w myśl przysłowia tak krawiec kraje, jak mu materii staje. 

Liczymy więc zarówno na wsparcie władz miasta i owocną współpracę, jak i przychylność sponsorów a także doświadczenie i pomoc członków komisji rewizyjnej i pozostałych członków Klubu. I przede wszystkim na wszystkich Kibiców i sympatyków sportu, których z pewnością w naszym mieście i okolicach nie brakuje. 

Jesteśmy otwarci na współpracę i wszelkie sugestie. 

Dziękujemy ustępującemu Zarządowi za pozostawienie klubu, w stabilnej sytuacji finansowej na chwile obecną. Dziękujemy także wszystkim, którzy w ciągu pierwszych dni po wyborach skierowali pod naszym adresem słowa wsparcia i otuchy, których ilością jesteśmy pozytywnie zaskoczeni. Postaramy się nie zawieść, liczymy, że podjęcie się kierowania Klubem nie będzie jednak przysłowiowym „wejściem na minę”. 

Dopóki piłka w grze...! 

 

Zarząd MLKS Sparta Złotów 

Autor:sparta