PIŁKA SIATKOWA
TENIS STOŁOWY

A A A

Pierwsze starty naszych pięściarzy w nowym roku

W sobotę 1 lutego spartanie wzięli udział w turnieju w Szczecinie. Do zawodów o Puchar Ziem Nadbałtyckich zgłosiło się 123 zawodników z Polski, Niemiec i Cypru. Nasze zawodniczki Weronika Gwit i Magdalena Bober w walce rotacyjnej rywalizowały z doświadczoną zawodniczką Skorpiona Szczecin Patrycją Kiwak w kategorii kadetka 80 kg.

Zawody odbywały się na dwóch ringach. Na głównym rywalizowali juniorzy, kadra narodowa A i B oraz kadra Niemiec.

Podczas losowania na konferencji technicznej nasi zawodnicy wylosowali aktualnych mistrzów Polski, Niemiec i Cypru, jednak doświadczenie jakie zdobyli na pewno zaowocuje w następnych startach.


Kolejna sobota 8 lutego to start w Sianowie w Ogólnopolskiej sobocie bokserskiej. W swoim pojedynku Magda Bober, która miała umówioną walkę z Patrycją Kiwak ze Skorpiona Szczecin ponownie nie sprostała starszej i bardziej doświadczonej rywalce, która w zeszłym roku zdobyła brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi. Ale jak podkreślił trener kadry Narodowej Młodzieżowej Kobiet Tomasz Różański Magda ma wszystkie argumenty aby zostać wkrótce solidną zawodniczką.

Następną naszą ,spartanką była uczennica Zespołu Szkół w Tarnówce Aleksandra Gorzkiewicz, kadetka w kat. 66 kg, trenująca dopiero kilka miesięcy. W swoim debiucie  pokonała wysoko na punkty Nikolę Wojdat z Olimpu Szczecin.

W następnej walce w kategorii Junior Super Ciężkiej Robert Król dał świetny popis boksu w kategorii królewskiej i w swojej pierwszej walce jako junior pokonał jednogłośnie na punkty Mateusza Sobolewskiego z Bombardiera Gdynia.

W walce wieczoru o godz.21-00  do ringu wszedł nasz Piotr Olczak z zawodnikiem gospodarzy Kamilem Pawłowskim (Wiktoria Sianów) i po bardzo ładnej walce Piotrek musiał przełknąć gorycz porażki. Po walce oboje zawodnicy otrzymali gromkie brawa od widowni.

Podziękowania dla Anny i Mariusza Fiedurek za użyczenie zatankowanego samochodu do Sianowa.

Podziękowanie dla Fundacji Zabajka z za użyczenie zatankowanego samochodu do Szczecina.

A już w najbliższą sobotę 15.02.2014 w Złotowie odbędzie się  VIII ogólnopolski Turniej Bokserski o Puchar Burmistrza miasta Złotowa Stanisława Wełniaka.

Autor:sparta