PIŁKA SIATKOWA
TENIS STOŁOWY

A A A

Młodzi pięściarze Sparty wrócili z Wieliczki

Zawodniczka i zawodnicy sekcji bokserskiej Sparty Złotów reprezentowali nasz powiat na Finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Wieliczce, która trwała od 19.07.2012 do  25.07.2012 r. Nasz klub reprezentowała jedna kadetka Katarzyna Klemczak oraz czterech zawodników - Paweł i Piotr Piejek, Jonatan Gust oraz Wojciech Napora. Zawodnikiem rezerwowym był jeszcze Robert Król +80 kg ale niestety nie został dopuszczony do olimpiady po wcześniejszych ustaleniach, gdyż zawodnik za którego Robert miał wystartować z powodu kontuzji przyjechał jednak na Olimpiadę.

Starty i wyniki naszych zawodników:
Kat. 54kg Paweł Piejek w pierwszym pojedynku wygrał 5-0 z Patrykiem Boruta z Cristal Białystok i w drugiej walce spotkał się ze starszym i bardziej doświadczonym zawodnikiem z Róży Karlino - Filipem Duszyńskim. Niestety jednogłośna porażka na punkty 5-0 po bardzo zaciętej walce dała naszemu zawodnikowi brązowy medal, a Duszyński został tegorocznym Mistrzem Polski.

Kat. 57kg Piotr Piejek w pierszym pojedynku wygrał 4-1 z Adrianem Jachimowiczem z OSIR-u Suwałki i walce o finał spotkał się również ze starszym i startującym w ostatnich Mistrzostwach Europy w Sofii Bartoszem Górniakiem z BKS Gorzów Wielkopolski. Niestety z powodu dużej przewagi zawodnika z Gorzowa w pierwszej rundzie nasz trener poddał swojego zawodnika.

Obydwaj bracia Piotr i Paweł są jeszcze w przyszłym roku w tej grupie wiekowej i mimo to już udało im się zdobyć brązowe medale.

Kat. 75kg Jonatan Gust wygrał w 3 rundzie przez dyskwalifikację z Jakubem Imanow z Orlęta Łuków. W walce o finał spotkał się z Adrianem Jura z Ring Wolny Toruń i wygrał 4-1 co dało mu już minimum wicemistrzostwo Polski Kadetów. W walce finałowej Jonatan uległ nieznacznie Igorowi Porębskiemu z Górnika Sosnowiec na punkty 5-0 zostając tym samym srebrnym medalistą. To pierwszy tak znaczący sukces naszego zawodnika.

Kat. 80kg Wojciech Napora przegrał 1-4 z Filipem Sioda ze Stalowej Woli po bardzo ładnej walce. Zawodnik, ktróy pokonał Wojtka został później Mistrzem Polski Kadetów.

O sukcesie Katarzyny Klemczak informowaliśmy już wcześniej.

Podsumowując udział naszych zawodników po bardzo dobrym występie zdobyliśmy cztery medale i drużynowo trzecie miejsce na ponad 50 klubów z całej Polski za co otrzymaliśmy dyplom i puchar.
Cała oprawa olimpiady była wzorowo przeprowadzona (na otwarcie hymn Polski wciągnięcie flagi Polski i Olimpijskiej) i dreszczyk emocji pewnie pozostanie na długo w pamięci naszym zawodnikom.
Trzymajmy kciuki aby kariera sportowa naszych zawodników rozwijała się bez żadnych problemów.

Trener Tetzlaff zachęca także wszystkie ambitne dziewczyny w wieku od 13-stego roku życia na halę Sparty (ul. Mickieiwcz 18), gdzie trenują nasi zawodnicy.

Podziękowania dla Anny i Mariusza Fiedurek, Elizy i Tomasza Gacka, Wojciecha Pająka, Andrzeja Barczaka i Franciszka Miedzińskiego, którzy dołożyli starań do wyjazdu do Wieliczki za co jako główny trener sekcji serdecznie dziękuję.

Treningi w wakacje zaczynają się od 13.08.2012 o godz. 16.00. Zapraszamy dziewczęta jak i chłopców od 12 roku życia.