PIŁKA SIATKOWA
TENIS STOŁOWY

PIŁKA NOŻNA
BOKS
A A A

Pomagamy Mikołajowi i Alanowi

Wszystko to miało na celu pomoc Alanowi i Mikołajowi. Alan to chłopiec grający w naszej Akademii Piłkarskiej. Mikołaj niestety nie ma takiej możliwości.

Był czas na zabawę, był też czas na szczytną akcję, jaką była zbiórka makulatury na rzecz niepełnosprawnego brata jednego z piłkarzy Akademii Piłkarskiej, Alana Szczeszek. Jego brat bliźniak, Mikołaj, cierpi na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe. Mikołaj poddawany jest rehabilitacji, która bardzo dużo kosztuje. Dlatego jego rodzina zbiera makulaturę oraz zakrętki od plastikowych butelek – możesz pomóc? Każda złotówka będzie potrzebna…

 

Można pomóc także wpłatą na konto: 

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ‘Słoneczko’

Konta bankowe:

Spółdzielczy Bank Ludowy Zakrzewo Oddział w Złotowie

Darowizny na subkonta podopiecznych:

89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

z dopiskiem: 73/S, Alan i Mikołaj Szczeszek

 

Wpłaty zagraniczne w euro: kod SWIFT(BIC):

GBW CPL PP, 76 8944 0003 0000 2088 2000 0050

 

Wpłaty zagraniczne w USD: kod SWIFT(BIC):

GBW CPL PP, 97 8944 0003 0000 2088 2000 0060

z dopiskiem: 73/S, Alan i Mikołaj Szczeszek

 

Informacja o obu chłopcach ze strony internetowej: www.pomocdzieciom.eu

Alan i Mikołaj, bracia bliźniaki, urodzili się w 2006 r. w 33 tygodniu ciąży. Alan ważył 850 g, jednak mimo tak niskiej wagi nie miał tak dużych problemów okołoporodowych jak Mikołaj. Później niestety okazało się, że i Alan jest opóźniony i nadpobudliwy psychoruchowo.

 

Mikołaj ważył natomiast 2000 g, był zdrowym chłopcem do 13 doby życia. Od tego dnia przeszedł jednak takie choroby jak: zapalenie opon rdzeniowo-mózgowych, zapalenie mózgu, gronkowiec naskróny, wodogłowie. Kolejne wizyty u specjalistów wykazały, że Mikołaj niedowidzi, jest dzieckiem spastycznym, choruje na epilepsję. Ostateczna diagnoza brzmi: dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe.

 

Od 7 miesiąca życia Mikołaj jest intensywnie rehabilitowany, ma też zajęcia z psychologiem, pedagogiem i logopedą. Uczestniczy także w turnusach rehabilitacyjnych w ośrodku Zabajka w Złotowie. Wiąże się to jednak z ogromnymi kosztami, przybliżony koszt jednego dwutygodniowego turnusu rehabilitacyjnego to 5000 PLN. Mikołaj bardzo ładnie poddaje się rehabilitacji i bardzo podobają mu się wszystkie zajęcia terapeutyczne. Od września 2012 r. uczęszcza do specjalnego punktu przedszkolnego, gdzie ma również wiele zajęć terapeutycznych, stanowiących kolejny „mały kroczek” w rozwoju.

Alan, ze względu na opóźnienie psychoruchowe i nadpobudliwość także wymaga rehabilitacji, choć już nie tak intensywnej jak jego brat.

Każdego dnia borykam się z niepełnosprawnością synów, wkładam wszystkie swe siły by im pomóc. Jednak koszty leczenia i rehabilitacji dwójki dzieci są przeogromne. Zwracam się zatem z prośbą do ludzi dobrego serca o pomoc. Każda złotówka to szansa dla Alana i Mikołaja na normalne życie, jakie mają ich zdrowi rówieśnicy - mówi Anna Szczeszek, mama chłopców.

 

źródło: pzl24.pl

Autor:sparta

Komentarze