PIŁKA SIATKOWA
TENIS STOŁOWY

PIŁKA NOŻNA
BOKS
A A A

Powalczą o podium

Za niecały miesiąc ruszają rozgrywki III ligi kobiet serii A. Zawodniczki przygotowują się pod okiem Jerzego Piątka i Mirosława Głyżewskiego. Przygotowania do nowego sezonu złotowskie siatkarki rozpoczęły obozem treningowym w Moryniu (woj. zachodnio – pomorskie), gdzie od 1 do 10 sierpnia pracowały pod okiem trenerów nad przygotowaniem atletycznym. Pojechała grupa 44 osób, juniorki, kadetki i młodziczki. - Byliśmy już drugi raz w tym ośrodku, który zapewnia doskonałe wyżywienie i dobre warunki do trenowania. Pracowaliśmy w mikro cyklach, głównie nad wytrzymałością, treningiem ogólnorozwojowym, szlifowaliśmy technikę indywidualną - mówi Jerzy Piątek. - W tym sezonie zajmuję się grupą kadetek, którą przejąłem od Mirka Głyżewskiego. Do tego zespołu dołączyło 5 juniorek oraz Adrianna Sajor i Agnieszka Wyrobek, które nie były na obozie, a zadeklarowały chęć do gry w zespole. Od września będą przygotowywały się z nami, muszą po prostu pogodzić to z pracą, stąd ich absencja na obozie, ale myślę, że nadrobią braki.W zespole seniorek zabraknie Aleksandry Manikowskiej, Patrycji Fifielskiej i Gosi Łobody.

Jak zapewnia trener jasnym i realnym celem zespołu jest walka o miejsce w pierwszej trójce, chociaż podkreśla, że nie będzie to łatwe. - Drużyny w naszej lidze są już starsze, bardziej ograne, jeśli będzie możliwość powalczymy na pewno o podium.
Drugą częścią przygotowań był obóz dochodzeniowy w Złotowie. Złotowianki trenowały nad przygotowaniem siłowym, trener Piątek zwracał szczególną uwagę na technikę indywidualną zawodniczek. Taki system przygotowań na własnych obiektach będzie obowiązywał do 29 września, kiedy nastąpi inauguracja ligi. W międzyczasie złotowskie siatkarki rozegrały cztery sparingi. Zespół jest już po dwóch meczach z Połczynem Zdrojem i Szczecinem. W miniony weekend Sparta wzięła udział w turnieju w Poznaniu. Była to kolejna forma przygotowania do nowego sezonu, która da odpowiedź na pytanie, na jakiej pozycji potrzebne są roszady, przesunięcia w zespole. Złotowianki kolejno zmierzyły się z Legionowem, Nową Solą, Kościanem, Łodzią, Poznaniem, odnosząc zwycięstwo z zespołem prowadzonym przez Janusza Patriaka, ponosząc porażki w pozostałych spotkaniach. Urazu barku dostała w pierwszym meczu Oliwia Urban. Jak podkreślił kierownik drużyny Marek Szwalgun, mecze miały charakter sparingowy i nie wynik, a zadania taktyczne były nadrzędnym celem w przygotowaniu do zbliżającego się sezonu.
- Od poniedziałku będzie więcej taktyki zespołowej, będziemy patrzeć, jak personalnie dobrać zespół kadetek i seniorek. Będę starał się wszystko łączyć, bo gramy mieszanymi zespołami juniorek, kadetek i seniorek. Mecze będą sobota - niedziela, więc jest co robić – deklaruje trener złotowianek. - 22 września z kadetkami wyjeżdżamy na dwa sparingi, prawdopodobnie z AWF Poznań. Na razie formy nie ma olśniewającej, ale przyjdzie pod koniec września - zapewnia trener.
Mirosław Głyżewski z kolei buduje od początku zespół złożony z najmłodszych zawodniczek oraz zajmuje się dziewczynami z grupy młodziczek.
W sezonie 2012/2013 w seniorkach, juniorkach, kadetkach występować będą:
Marta Lupa, Dominika Spyt, Agnieszka Kurek, Agata Jędrzejczyk, Karolina Urban, Oliwia Urban, Agata Wrzeszcz, Anna Wojtuń, Weronika Rogut, Kaja Kotowicz, Agnieszka Wyrobek, Adrianna Sajor, Agnieszka Sypień, Ewa Wojciechowska, Malwina Janasz, Izabela Ankudowicz, Anna Wojda, Aleksandra Sołtys, Paulina Hołubek, Agnieszka Brewka - młodziczka.


źródło: www.zlotowskie.pl

Autor:sparta

Komentarze

ffddd

2012-09-29 17:05

O której godzinie grają kadetki?