PIŁKA NOŻNA
BOKS
A A A

Przeciętny mecz spartan

Mecz miał wyrównany przebieg, ale to był słaby występ złotowian. Nie potrafili wykorzystać atutu własnego boiska, mnożyły się błędy, niecelne podania, część piłkarzy grała niepewna swoich poczynań. Wykorzystał to Sokół, zdobywając pierwszą bramkę spotkania, po bardzo ładnym strzale w samo okienko Marka Poznańskiego. Sparta wyrównała jeszcze przed przerwą po golu Patrika Pietreniaka, strzelonym głową. Akcję zainicjował jedyny jasny punkt w barwach gospodarzy, Mateusz Hrycoń.

W drugiej połowie, niestety, P. Pietreniak stracił piłkę w pobliżu swojego pola karnego, którą przejął M. Poznański i pokonując bramkarza dał prowadzenie Sokołowi 1:2. Taki wynik utrzymał się już do końca, choć Damasławek kończył spotkanie w 10. Brzydkim zachowaniem „popisał się” Maciej Rabinek, który po przepychance, z premedytacją kopnął w nogę zawodnika Sparty. Czerwona kartka była więcej niż zasłużona.

Tuż przed końcem meczu bramkarz Sparty, Jakub Adamski, pobiegł pod bramkę rywali i tylko ogromna determinacja Mateusza Hryconia uratowała Spartę przed niechybną stratą trzeciej bramki.

Mateusz rozegrał świetny mecz! Tak ogromnego zaangażowania w grę dawno już na złotowskim stadionie nie oglądano! A to zaledwie 18-latek!

źródło: mariogool.pl

Sparta Złotów - Sokół Damasławek 1-2 (1-1)

Bramki: 0-1 M. Poznański; (20') 1-1 P. Pietreniak (36'); 1-2 M. Poznański (55')

Skład Sparty: J. Adamski - R. Jaszczyk, P. Pietreniak, M. Pinkowski, M. Hrycoń - A. Czyżyk, K. Biźnia (70' M. Massel), M. Olszewski, K. Szweda - S. Kraczkowski (55' Sz. Jaworski), J. Wiśniewski

Autor:sparta