PIŁKA SIATKOWA
TENIS STOŁOWY

A A A

Kowalczyk ponownie zwycięża w Zbąszyniu

Sekcja bokserska Sparty Złotów starowała w sobotę 13.10.2012 w Turnieju Bokserskim w Zbąszyniu im. Z. Szułczyńskiego i M. Akonoma. Spartę reprezentowały dwie zawodniczki i siedmiu zawodników. Do turnieju zgłosiło się ponad 60 zawodników z kilku okręgów bokserskich i niestety dla dwóch z naszych zawodników nie dobrano przeciwników w odpowiedniej wadze i wieku ale siedmiu Spartan toczyło swoje walki z bardzo dobrymi zawodnikami.

 

Oto wyniki walk.
Młodziczka:
- kat. 80kg - Weronika Gwit w swoim debiucie zremisowała z Martą Kowalczyk z Ziętek Team Brzeziny i zaprezentowała się bardzo dzielnie tym bardziej, że jej przeciwniczka miała już kilka walk stoczonych w Kick-Boxingu i w dodatku była starsza rocznikiem. 
 

Kadet:

- kat. 60kg - Michał Kowalczyk pochodzący z Krajenki odniósł swoje trzecie zwycięstwo w trzeciej walce i pokonał Jakuba Gorgolewskiego z Copacobana Konin 3-0,
- kat. 60kg - Piotr Piejek został pokonany przez starszego od siebie zawodnika Krystiana Romla z Sokoła Piła 0-3, jednak jak powiedizał nam trener Tetzlaff rok różnicy w tej kategorii wiekowej to bardzo dużo,
- kat. 75kg - Michal Bełka musiał również przełknąć gorycz porażki z Tomaszem Mattachia z Boks Poznań 0-3,
- kat. 75kg - Jonatan Gust -przegrał z Jakube Kasprzakiem z Boks Poznań. Było to spotkanie dwóch Vice Mistrzów z tegorocznej Olimpiady Młodzieży, która odbywała się w Wieliczce z tym że Kasprzak zdobył srebro w kat. 70kg. W opinii naszego trenera dwie rundy wygrywa Jonatan, a  trzecią zawodnik z Poznania jednak wynik końcowy brzmi 0-3 dla pięścoarza z Poznania. -"Gwizdy na hali i buczenie widowni. No cóż tak to jest jak się nie wygrywa przed czasem".
- kat. 80kg - Katarzyna Klemczak miała umówioną walkę z Magdą Maciejaszek ze Zbąszynia ale niestety Magda rozchorowała się i walce pokazowej Kasia spotkała się z seniorką, aktualną mistrzynią Polski w Kick-Boxingu Kingą Kycia z Ziętek Team Brzeziny. Walka toczona była pod dyktando Kasi, sędziowie jednak ogłosili remis. Trener Tetzlaff podkreśla jednak, że szczyt formy naszej zawodniczki ma nadejść po zgrupowaniu Kadry Narodowej na którą Kasia jedzie już w najbliższą sobotę 20.10-03.11.2012, a następnie uda się na Mistrzostwa Europy Kobiet 03.11-10.11.2012, które odbędą się w tym roku w Polsce w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie. 
 

Junior:
- kat. 69kg - Piotr Olczak przegrał z Szymonem Krawczyńskim z Copacabana Konin 1-2. Werdykt według naszego trenera również był nie współmierny do toczonej walki ale taki już jest sport i należy wyciągnąć wnioski do kolejnych startów. 


A tak trener Tetzlaff podsumował cały turniej -"Szkoda, że organizowanie takich imprez bokserskich jest tak kosztowne, bo gdyby były na to fundusze to częściej zapraszalibyśmy do Złotowa te same kluby i nie tylko, a wtedy niektóre wyniki nie były by tak krzywdzące dla naszych sportowców. 
 

Serdeczne podziękowanie dla Fundacji SŁONECZKO za użyczenie zatankowanego samochodu wraz z kierowcą, którym był pan Jasiu. 

Autor:sparta

Komentarze