BOKS
A A A

Sparta spada do okręgówki

Dla obu drużyn było to bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o pozostanie na IV ligowym froncie. Niestety atutem złotowskich piłkarzy nie było boisko, które mimo kapitalnej renowacji 2 lata temu jest w kompromitującym stanie!!!

Mecz lepiej zaczęli złotowianie. Już w 5 minucie gry Mateusz Chudziński próbował swoich sił strzałem z rzutu wolnego z około 25 metrów ale Filip Adamowicz pewnie obronił strzał. Przez kolejne minuty na boisku niewiele się działo, a ataki obu zespołów kończyły się na 16 metrze. Dopiero w 32 minucie z prawej strony boiska dośrodkowywał Chudziński na głowę Krzysztofa Wojciechowskiego ale ten minimalnie spudłował obok słupka. W 40 minucie spartanie mogli objąć prowadzenie jednak strzał z półobrotu lewą nogą Marcina Ankudowicza wylądował w spojeniu słupka z poprzeczką bramki Warty! Minutę później pierwszą groźną akcję przeprowadzili warciarze jednak dośrodkowanie z prawej strony boiska niecelnym strzałem wykończył napastnik gości. Do przerwy obie drużyny schodziły z bezbramkowym wynikiem nie satysfakcjonującym żadną z drużyn.

Druga część spotkania rozpoczęła się fatalnie dla naszego zespołu. Kontrę lewą stroną boiska przeprowadził Adam Jenek, który podał idealnie do Krzysztofa Gawła, a ten uprzedzając naszego obrońcę Karola Jurka umieścił piłkę w złotowskiej bramce. Minutę później mogło byc 2-0 dla gości jednak nieporozumienie naszego bramkarza z obrońcami lobem nie wykorzystał napastnik Warty. W 67 minucie spotkania Krzysztof Wojciechowski zdecydował się na potężny strzał z 20 metrów jednak goalkeeper gości odbił ten strzał. W 71 minucie groźnie było pod bramką Sparty jednak strzał Patryka Smolarka okazał się niecelny. Dwie minuty później swoich sił z 30 metrów próbował Krzysztof Biźnia jednak jego strzał poszybował daleko od bramki Warty. W 90 minucie spotkania Jędrzej Wiśniewski doprowadził strzałem głową do wyrównania wykorzystując dokładne dośrodkowanie z rzutu wolnego Marcina Ankudowicza. Gdy wydawało się, że obie drużyny podzielą się punktami warciarze przeprowadzili kontrę prawym sektorem boiska. Dośrodkowanie Macieja Dyla na bramkę zamienił Patryk Smolarek, który pięknym mierzonym strzałem z 16 metrów w samo okienko od poprzeczki nie dał szans interweniującemu Adamskiemu. Na odrobienie strat nie starczyło już czasu i spadek naszego zespołu do klasy okregowej stał się faktem.

Sparta Złotów - Warta Międzychód 1-2 (0-0)

Bramki: 0-1 K. Gaweł (49'); 1-1 J. Wiśniewski (90'); 1-2 P. Smolarek (90'+2)

Skład Sparty: J. Adamski - P. Pietreniak, M. Hajman, W. Gray, K. Jurek - T. Miedziński (58' T. Miedziński), M. Ankudowicz, K. Biźnia (75' J. Wiśniewski), T. Malczewski - M. Chudziński (58' P. Lach) - K. Wojciechowski

Skład Warty: F. Adamowicz - P. Dębski, R. Gertig, J. Nabzdyk, M. Fórmaniak (83' A. Rolla), S. Piotrowski, P. Smolarek, R. Nolka, P. Strągowski (75' D. Wolf), K. Gaweł (71' M. Siuda), A. Jenek (89' M. Dyl)

Żółte kartki: M. Chudziński, P. Pietreniak, J. Wiśniewski - Sparta oraz P. Dębski - Warta