PIŁKA NOŻNA
BOKS
A A A

Sparta zgasiła Iskrę

Od początku spotkania to nasz zespół posiadał wyraźną przewagę strając się sforsować grającą defensywnie Iskrę. Udało się to w 21 minucie za sprawą Karola Szwedy który wykorzystał z zimną kriwą prostopadłe podanie nie dając szans w sytuacji sam na sam goalkeeperowi gości. Po bramce spartanie cały czas kontrolowali grę stwarzając sobie kilka sytuacji, jednak w ostatnich momentach brakowało precyzji i do przerwy złotowianie schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. Druga połowa toczyła się również pod dyktando naszych piłkarzy ale dopiero w 75 minucie gry za sprawą zmienionego wcześniej Góreckiego Sparta objęła prowadzenie 2-0. Siedem minut później gości dobił Jaszczyk ostatecznie derby powiatu zakończyły się zwycięstwem granatowo-czerwono-żółtych 3-0. Na osłodę Iskra miała rzut karny w 91 minucie ale Adamski wybronił strzał Madeja.

Podsumowując derby, mecz stał na niskim poziomie, a nieliczni kibice raczej nie mieli za dużo powodów by oklaskiwać swoich zawodników, bo zarówno Sparta jak i Iskra tego dnia nie błyszczały.

Sparta Złotów - Iskra Krajenka 3-0 (1-0)

Bramki: 1-0 K. Szweda (21'); 2-0 B. Górecki (75'); 3-0 R. Jaszczyk (82')

Skład Sparty: J. Adamski - M. Sobek, G. Kasak, M. Pinkowski, M. Massel - A. Czyżyk, M. Olszewski, R. Jaszczyk, W. Fertikowski - S. Kraczkowski (60' B. Górecki), K. Szweda (85' R. Gruszecki)

Autor:sparta