PIŁKA NOŻNA
BOKS
A A A

Ta 93 minuta

Po ponad 2 miesięcznej przerwie piłkarze wrócili na boiska. Na początek do Złotowa przyjechał lokalny rywal - Iskra Krajenka. Mecz lepiej zaczęli goście, którzy od początku osiągnęli przewagę jednak nie potrafili udokumentaować tego bramką. Sparta pierwszą groźną sytuację przeprowadziła w 12 minucie kiedy Jędrzej Wiśniewski po indywidualnej akcji posłał piłkę minimalnie obok bramki Ratajczyka. W 24 minucie goście dopięli swego. Z lewej strony boiska do dośrodkowania doszedł całkowicie niekryty Damian Starszewski i z 7 metrów bez problemów pokonał bezradnego debiutującego w barwach Sparty Seweryna Nowaka. Jeszcze przed przerwą ładną dwójkową akcję przeprowadzili Wiese i Wiśniewski ale ten drugi strzałem w środek bramki nie zaskoczył pewnie interweniującego Ratajczyka. Pierwsza połowa w wykonaniu naszej drużyny była bardzo słaba, bez polotu i z minimalną ilością składnych akcji.

Po przerwie Sparta śmielej zaatakowała. Opłaciło się to już w 55 minucie kiedy ładnym prostopadłym podaniem w pole karne popisał się Karol Jurek, do piłki dobiegł Jędrzej Wiśniewski, wyłożył piłkę Tomaszowi Wiese, a ten bez problemów umieścił futbolówkę do pustej bramki. Dwie minuty później groźnie zaatakkowali goście jednak Nowak wygrał pojedynek sam na sam z Danielem Żejmo.W 63 minucie kolejna groźna sytuacja Iskry jednak strzał Sebastiana Polaka instynktownie sparował Nowak. Minutę później kolejny groźny atak krajeńskiej drużyny. Tym razem z pół obrotu Nowaka próbował zaskoczyć Artur Szymański ale piłka poszybowała obok słupka. W 68 minucie bramka dla złotowian. Karol Jurek prostopadle zagrywa do Walczyńskiego, a ten pewnie pokonuje niepotrzebnie wychodzącego z bramki Ratajczyka. W 73 minucie mogło być 3-1 dla Sparty ale rajdu Malczewskiego nie potrafił wykorzystać Winiewski strzelając wprost w bramkarza Iskry. Gdy wydawało się, że 3 punkty zostaną w Złotowie niestety nieodpowiedzialnie faulował Malczewski przy linii bocznej. Wszyscy piłkarze gości (łącznie z bramkarzem) ruszyli pod bramkę Sparty. Do dośrodkowania z rzutu wolnego najwyżej wyskoczył zamykający akcję Radosław Tasarz i po chwili głową umieścił piłkę w naszej bramce. Niestety bramka ta obciąża naszego goalkeepera, który minął się z piłką przy próbie piąstkowania. Po chwili sędzia zakończył spotkanie i w derbach powiatu złotowskiego ostatecznie padł wynik 2-2.

Sparta Złotów - Iskra Krajenka 2-2 (0-1)

Bramki: 0-1 D. Starszewski (24'); 1-1 T. Wiese (55'); 2-1 W. Walczyński (68'); 2-2 R. Tasarz (90+3')

Skład Sparty: S. Nowak - W. Fertikowski, R. Laska, M. Pinkowski, T. Blicharz (87' T. Zaorski) - B. Górecki (46' K. Jurek), K. Biźnia, T. Wiese, J. Wiśniewski, M. Olszewski (60' W. Walczyński) - M. Chudziński (46' T. Malczewski)

Skład Iskry: D. Ratajczyk - D. Starszewski, J. Kowalski, T. Mutschke, Ł. Marcinkiewicz, A. Starszewski, D. Żejmo (80' R. Tasarz), P. Madej (61' A. Szymański), A. Kaczmarek, P. Wruk, S. Polak

Żółte kartki: M. Chudziński, J. Wiśniewski, T. Zaorski - Sparta oraz D. Starszewski, T. Mutschke, J. Kowalski, S. Polak, R. Tasarz, A. Szymański - Iskra

Czerwona kartka: D. Starszewski - Iskra

Autor:sparta