PIŁKA NOŻNA
BOKS
A A A

Trwa kapitalna seria seniorów

Mecz Korony ze Spartą określany był mianem hitu kolejki PKO. Obie drużyny w ostatnich meczach gładko ogrywały rywali i obie liczyły na kolejne 3 punkty. Mecz świetnie rozpoczął się dla naszej drużny, która już w 5 minucie spotkania objęła prowadzenie za sprawą niezawodnego ostatnio Mateusza Chudzińskiego, który wykorzystał błąd obrońcy gospodarzy. W 15 minucie było już 2-0 dla złotowian, którzy wykorzystali rzut karny po ręce w polu karnym zawodnika Korony. Nasz zespół przy tym wyniku cofnął się i czekał na kontry. W 35 minucie Chudziński skompletował klasycznego Hattricka i było 3-0. Przed przerwą jednak stróżewscy zawodnicy wlali jeszcze kroplę nadziei na lepszy wynik zdobywając kontaktowego gola z karnego. Po zmianie stron wyśmienitą szansę na drugą bramkę mieli piłkarze Korony ale tym razem rzut karny obronił Hernik. Dodatkowo w 69 minucie Górecki podwyższył wynik na 4-1 i było pewne, że 3 punkty pojadą do Złotowa. Co prawda na 4-2 bramkę zdobył Gerke ale ostateczne słowo należało do spartan za sprawą bramki Rafała Laski, który ustalił wynik spotkania.

Korona Stróżewo - Sparta Złotów 2-5 (1-3)

Bramki: 0-1 M. Chudziński (5'); 0-2 M. Chudziński (15' karny); 0-3 M. Chudziński (35'); 1-3 M. Berełkowski (40'); 1-4 B. Górecki (69'); 2-4 T. Gerke (82'); 2-5 R. Laska (90+1')

Skład Korony: A. Gapiński - M. Śmiechowski, R. Bury, A. Stefański, M. Dreger (40' M. Dąbrowski), D. Gapiński, M. Trzebny (80' R. Jopp), M. Berełkowski, K. Kamiński (60' K. Kaniewski), M. Andrzejczak, K. Troczyński (80' T. Gerke)

Skład Sparty: P. Hernik - W. Fertikowski, G. Kasak, A. Czyżyk, M. Pinkowski (B. Górecki) - W. Walczyński (70' T. Malczewski), K. Biźnia, M. Olszewski, K. Jurek - S. Kraczkoski (88' R. Laska), M. Chudziński

Żółte kartki: M. Dreger - Korona oraz B. Górecki, S. Kraczkowski, M. Olszewski - Sparta

Autor:sparta