PIŁKA SIATKOWA
TENIS STOŁOWY

PIŁKA NOŻNA
BOKS
A A A

Melodia przyszłości

Sam awans do finału wojewódzkiego należy uznać za duży sukces młodych spartanek – szczególnie, że w tym roku awans do ścisłego finału uzyskały dziewczęta w trzech kategoriach wiekowych. 

Oto komentarz trenera z zakończonych mistrzostw: "Klasy IV „ugrały to co mogły”, a IX miejsce jest dobrą prognozą na przyszłość. Dla klas VI turniej finałowy był niejako podsumowaniem trzyletniej pracy w mini siatkówce, przypomnę, że rok temu dziewczęta będąc w klasie V zajęły V miejsce podczas  turnieju  finałowego w Turku. Patrząc pod tym kątem jest to awans o jedno miejsce, jednak pozostał pewien niedosyt ponieważ niewiele zabrakło do zdobycia medalu - w półfinale po zaciętym i wyrównanym meczu dziewczęta przegrały z koleżankami z Jankowa Przygodzkiego o wejście do finału A by w finale B przegrać z Wrześnią 1:2. Umiejętności są, wola walki jest, zaangażowanie i wiara  w sukces też, zabrakło...szczęścia, zwykłego sportowego szczęścia.

Wyjazd  na pewno  udany – życzył  bym sobie aby w latach następnych osiągnąć chociażby taki wynik w szkoleniu dzieci i młodzieży szkół podstawowych. Złotów pomimo pięknych tradycji – reprezentantek i reprezentantów Polski, obiektów sportowych został daleko w tyle w szkoleniu dzieci i młodzieży. Zostaliśmy „w  blokach  startowych” mówiąc  językiem  sportowym. Już od ponad 10 lat próbujemy stworzyć klasy sportowe w naszym mieście - wokół  wszyscy  tak  funkcjonują i dziwią się, że w naszym mieście tego nie ma. Nawiązać równorzędną grę z dziewczynkami, które mają 10 godzin w-f w szkole po wstępnej selekcji, interesującymi się sportem już na poziomie szkoły podstawowej jest bardzo trudno. Dalej przekłada się to na młodziczkę (gimnazja), kadetkę (szkoły  średnie), juniorkę i sport  seniorski." - zakończył trener.

Klasyfikacja  końcowa:

Kategoria  dwójki  (rocznik  2003)

I miejsce  Środa  Wlkp.

II miejsce  Janków  Przygodzki

III miejsce  Jarocin

IX  miejsce  Sparta  Złotów - Weronika  Warpińska, Maja  Ziarnik,  Nina  Sucha

 

Kategoria  trójki  (rocznik  2002)

I  miejsce  Piła

II miejsce  Kalisz

III miejsce  Poznań

XII miejsce  Sparta  Złotów - Hania  Ciozda, Julia  Goska, Nikola Cybulska, Martyna Kotwica

 

Kategoria  czwórki  (rocznik  2001)

I  miejsce  Jarocin

II  miejsce  Janków  Przygodzki

III  miejsce  Września

IV  miejsce  Sparta  Złotów - Marika  Fornalska, Julia Rzepka, Nikola Kamowska, Amelia Kania, Julia Mielke

 

Trener: Mirosław Głyżewski

 

Młodym siatkarkom gratulujemy udziału i godnego reprezentowania naszego klubu.

Autor:sparta

 

Komentarze

jarocin

2014-05-14 10:34

pozdrowienia z jarocina